Zapowiedź XII Kolejki

Przed nami przed ostatnia piłkarska niedziela w tym roku w naszej grupie. Od reszty peletonu nieco odskoczyły trzy pierwsze drużyny. Potem tabela wydaje się być bardzie spłaszczona i od stawki odstają dwie ostatnie drużyny. W tej kolejce też czeka nas kilka ciekawych konfrontacji a zapowiedź tych spotkań prezentujemy poniżej.

Dębowczanka Dębowiec - Victoria Kobylany

Spotkanie Dębowca z Kobylanami odbędzie się nietypowo bo w sobotę, na prośbę gości. Faworytem tego spotkania jest Victoria, która mimo nielicznych wpadek gra dość równo i cały czas gromadzi punkty, których ma już prawie tyle co na końcu poprzedniego sezonu w "A" klasie. Dębowiec w ostatnim czasie gra po prostu słabo ale to nie oznacza, że przyjezdnych czeka łatwe spotkanie bo gospodarze potrafią albo oddać mecz bez walki u siebie albo odprawić gości z kwitkiem z bagażem bramek.

TYP:2

Nowy Dwór Makowiska - Dragon Nowy Glinik

Spotkanie dwóch "Nowych" ekip. Jeśli miałbym wskazać ekipę lepszą  to jest to na pewno Glinik o czym świadczy tabela. Goście jako pierwsi pokonali w tym sezonie Łęki a Makowiska cały czas dołują. Wydaje mi się jednak, że gospodarze nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i w tej rundzie jeszcze zdobędą punkty a czy to będzie w spotkaniu z Dragonem to się okaże w niedzielę. Oprócz umiejętności czysto piłkarskich zdecyduje także dyspozycja dnia i determinacja.

TYP:2

Zamczysko Odrzykoń - Jasiołka Szebnie

W ostatniej kolejce w meczach tych drużyn padły takie same rezultaty. Zamczysko wygrało u siebie 5-1 z Brzyskami natomiast goście przegrali także u siebie 5-1 z vice liderem z Niegłowic. Jedni w tym meczu będą chcieli podtrzymać dobra dyspozycję z poprzedniego spotkania zaś drudzy zmazać plamę jaką jest niewątpliwe porażka w słabym stylu na własnym boisku. Dla mnie faworytem tego spotkania jest Zamczysko.

Wisłoka Niegłowice - Standart Święcany

Spotkanie drużyn z górnych rejonów tabeli. Czwarty w tabeli Standart przyjeżdża na ciężki teren do Jasła na spotkanie z drugą Wisłoką, która jak na beniaminka gra bardzo solidnie. Ekipa gości w ostatnich meczach prezentuje się wyśmienicie. W ostatnich 4 meczach dobyli 10 punktów strzelając 17 bramek i tracąc 5 ( w tym 4 z Zorzą). Wisłoka natomiast zdobyła 12 punktów w ostatnich 4 potyczkach i także ma okazały bilans bramkowy 16-2. Można zatem śmiało określić to spotkanie, spotkaniem kolejki. Spotkają się ze sobą drużyny, które mają napastników w wybornej formie i żelazne defensywy. W przypadku wygranej gości będą tracić do gospodarzy jedynie 1 punkt. Mecz o dużą stawkę.

Zorza łęki Dukielskie - Nieplanka Niepla

Podrażniona ostatnią porażką Zorza będzie sobie chciała odbić stracone w Gliniku punkty a Niepla będzie chciała nie przegrać kolejnego meczu (czytaj zremisować). Spotkanie z jednym faworytem. Przyjezdni jeszcze w tym sezonie nie wygrali na wyjeździe notując 3 remisy i tyle samo porażek. Bilans bramkowy 3-10. Zorza u siebie jeszcze nie straciła punktów notując komplet zwycięstw z bilansem bramkowym 24-5. Jeśli gospodarze dobrze wejdą w spotkanie może być manita.

Wisłoka Błażkowa - Liwocz Brzyska

Spotkanie dwóch sąsiadów, oba stadiony są położone niedaleko od siebie. Liwocz w ostatnim czasie spisują się fatalnie, ostatnie 3 mecze to 3 porażki, 1 strzelona bramka i 15 straconych. Błażkowa w trzech meczach zdobyła 3 punkty z bilansem bramkowym 2-4. Mecz traktowany jako derby nie ma faworyta i każdy wynik jest możliwy.

TYP:X