XII Kolejka Serie "B"- Jasiołka Hankówka-Brzyszczki

W jesienna październikową niedzielę czeka na wyjazd do Jasła na spotkanie z klubem Jasiołka Hankówka-Brzyszczyki. Od czasu powstanie klubu w 2007 roku w wyniku połączenia dwóch sekcji Jasiołki Hankówka oraz UOKS Brzyszczki powstał jeden klub MKS Jasiołka Hankówka-Brzyszczki. Zespół ten zaczął sezon 2007/2008 od rozgrywek w IV grupie Krośnieńskiej "C" klasy.  W tym samym sezonie drużyna zdołała uzyskać promocję do do wyższej klasy rozgrywkowej razem z Dragonem Glinik Nowy. Jasiołka występuję na poziomie "B" klasy nieprzerwanie od sezonu 2008/2009. Będzie to pierwsze oficjalne spotkanie obu klubów w meczach oficjalnych.

Ekipa gospodarzy niedzielnego spotkania obecny sezon rozpoczęła w miarę dobrze. Po remisie na inaugurację z Nieplą przegrali wysoko 5-0 w  Kobylanach by potem zremisować u siebie z Błażkową 0-0. Następnie przyszły dwie porażki z Łękami i Dębowcem. Później w meczu najsłabszych drużyn zremisowali z Makowiskami 1-1 a do tego doszły dwie kolejne porażki, tym razem z Brzyskami u siebie i Niegłowicami. Po tych meczach zespół się obudził i wygrał w efektownym stylu  w Odrzykoniu i u siebie 3-0 z Szebniami by w następnej kolejce gładko polec w Święcanach 5-0.  Do tej pory miejscowi wygrali tylko 2 mecze, 3 zremisowali i zanotowali 6 porażek i z 9 punktami na koncie wyprzedzają tylko najsłabsze w stawce Makowiska. Bilans bramkowy tez nie jest zbyt korzystny bo przy 11 bramkach strzelonych tracą 24.

Nasza drużyna zaś po dobrym otwarciu i bolesnych kilku porażkach jedną bramką jest na fali wznoszącej i powoli przesuwamy się w górne rejony tabeli. W ostatnich 4 rozegranych spotkaniach ( nie licząc przełożonego meczu  z Łękami) 3 razy wygrywaliśmy i zanotowaliśmy 1 remis. Wszystkie trzy zwycięstwa odnieśliśmy grając na własnym boisku a zremisowaliśmy na wyjeździe w Błażkowej, gdzie mimo prowadzenia przez własne błędy straciliśmy bramki i nie wywieźliśmy 3 cennych punktów z wyjazdu. Najbliższy mecz będzie bardzo ważny w kontekście naszego miejsca w tabeli na koniec rundy jesiennej. Najważniejsze aby w ostatnich trzech meczach jakie mamy do rozegrania zdobyć jak najwięcej punktów. co na pewno nie będzie łatwe gdyż gramy z wspomnianą Hankówką, która potrzebuje punktów jak tlenu. Natomiast ostatnie dwa spotkania gramy z obecną druga i pierwszą ekipa w tabeli. Jak wiemy lepiej gra nami się z drużynami, które grają otwartą piłkę a nie bronią się całą drużyną. Ale o następnych meczach będziemy myśleć po niedzieli bo na tą chwilę najważniejsza jest potyczką z Jasiołką i najważniejsze żeby przywieźć z wyjazdu 3 punkty.

Jeśli chodzi o sprawy kadrowe to do dyspozycji trenera powinni być prawdopodobnie wszyscy zawodnicy obecni na mecz z Makowiskami a być może także nieobecni: A. Kielar, Marszał, Czaja, Czelny, Mackoś.

Początek spotkania o godzinie 11. a nie jak pierwotnie widniało w terminarzu o 12.

Spotkanie poprowadzi dwójka sędziów: Adamczyk i J. Dykas.

Wyjazd na spotkanie busem około 9:50 spod budynku klubu.

Zapraszamy serdecznie wszystkich kibiców na mecz!