Derby w VII Kolejce- Victoria Kobylany

Już w najbliższą niedzielę przyjdzie nam się zmierzyć w Gminnych Debrach z rywalem zza miedzy Victorią Kobylany.
 W bieżącym sezonie obie drużyny są na przeciwnych biegunach, Victoria chce się włączyć do walki o awans natomiast my nie możemy wrócić na właściwe tory. Jednak najlepsza okazja do odwrócenia złej karty może być w najbliższą niedzielę. Bo kiedy jak nie w derbach?

Jak wiadomo derby rządzą się swoimi prawami i nie ma co patrzeć na wyniki obu drużyn w obecnym sezonie ponieważ w niedzielę nie będą miały żadnego znaczenia. Zawodnicy na pewno wskrzeszą większe pokłady energii i będzie zacięta walka o każdy centymetr boiska.

Mimo, że w historii nie przyszło nam się mierzyć wiele razy z naszym przeciwnikiem to zawsze te spotkania były emocjonujące i obfitujące w duża ilość bramek. Dotychczas z naszym rywalem w meczach o punkty mierzyliśmy się w czterech pojedynkach. Dwa z nich na poziomie "B" klasy w sezonie 2006/2007. Na wyjeździe polegliśmy 7:1 natomiast u siebie doznaliśmy dotkliwej porażki 0:5. O wiele lepiej było w sezonie 2008/2009 kiedy to spotkaliśmy się z drużyną Victorii na poziomie A klasy i wtedy w emocjonującym meczu na własnym boisku zwyciężyliśmy 5:4, natomiast na wyjeździe zremisowaliśmy po zaciętym meczu 2:2. Jak widać w niedzielę emocje gwarantowane.

Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że w drużynie Nafty występuje bodajże najlepszy strzelec w historii Victorii Kobylany ( jeśli się mylę proszę mnie poprawić)Daniel Czaja oraz wieloletni zawodnik Victorii a także jej trener Stanisław Wierdak, który w sezonie 2013/2014 był opiekunem drużyny gości. Po jego odejściu do Nafty Chorkówka zespół z Kobylan nie zdołał zachować ligowego bytu i został zdegradowany o klasę niżej i w ten sposób w najbliższy weekend zobaczymy derby.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na mecz, emocje gwarantowane.

Pierwszy gwizdek o godzinie 11:00 na boisku w Chorkówce.