Zapowiedź XIII Kolejki

W ostatniej kolejce dojdzie do ciekawe zapowiadającego się spotkanie derbowego pomiędzy Victorią Kobylany a Zorzą Łęki Dukielskie. Nasz zespół zmierzy się z Wisłoką Niegłowice. W innych meczach tej kolejki też powinno być ciekawie.

Dragon Nowy Glinik - Jasiołka Hankówka-Brzyszczki

W spotkaniu będącego na fali Dragona ze słabo spisującą się Hankówką może paść tylko jeden rezultat, wygrana gospodarzy. Kwestia jest tylko jakim wynikiem się zakończy. nie przewiduję, żeby mogło dojść do niespodzianki, jednak jak mawiał klasyk: "...dopóki piłka w grze..."

Victoria Kobylany - Zorza Łęki Dukielskie

Spotkanie dwóch głównych pretendentów do awansu. Kluby, których kibicie nigdy nie przepadali za sobą. Z powodu konfliktu z zarządem do Kobylan powędrowali kilka sezonów temu bracia Dziadosze oraz Damian Wierdak. W związku z tym samym konfliktem w Victorii bracia Dziadosze wrócili grać dla Zorzy. Na pewno będą chcieli utrzeć  nosa i zemścić się na byłej drużynie. Zorza po świetnym starcie jakby pod koniec łapała zadyszkę. W poprzedniej kolejce porażka  w Gliniku natomiast w ostatnia niedzielę skromna wygrana 1-0 z Nieplą z festiwalem niewykorzystanych okazji.  Victoria natomiast całą rundę gra w miarę równo notując czasem wpadki jak remis w Niepli czy porażka w derbach z Nafta. Spotkanie nie ma faworyta, derby rządzą się swoimi prawami ale według mnie ostatnio lepiej dysponowani są gospodarze i to oni są minimalnym faworytem spotkania.

Standart Święcany - Zamczysko Odrzykoń

Grający w roli gospodarza Standart podchodzi do tego spotkani po odprawieniu z kwitkiem Niegłowic i niedużą stratą do czołowych ekip.  Jeśli zagrają na miarę swoich możliwości to raczej nie powinno być niespodzianki. Goście są jednak drużyną nieprzewidywalną i graja nierówno więc moga sprawić niespodziankę.

Nowy Dwór Makowiska 1-1 Nieplanka Niepla

Spotkanie czerwonej latarni ligi Nieplą, która ma najsłabszy atak ligi i jedną z najlepszych formacji obronnych. Zatem zapowiada się mecze, który nie będzie obfitował w wiele sytuacji bramkowych. Być może gospodarze znów zagrają tak jak przyzwyczaili i zanotują 7 remis w sezonie. Na pierwsza wygraną czekają za to gospodarze. Zdobywając trzy oczka mogą jeszcze marzyć o walce o ligowy byt na wiosnę.

TYP:X

Wisłoka Błażkowa - Dębowczanka Dębowiec

Obijany ostatnio z każdej możliwej strony Dębowiec zagra z Błażkową, która w ostatniej kolejce przegrała prestiżowe derby a zarazem mecz o Puchar Wójta Gminy Brzyska. Wisłoka gra w tym sezonie nie równo. Potrafi wygrać 8-0 z Makowiskami czy wyjść z 0-3 na 3-3 z Chorkówka by też przegrać gładko 3-0 w Odrzykoniu. Dębowiec jest na tą chwilę otumaniony niczym bokser po kilku mocnych ciosach. Ciekawe czy zdoła się podnieść w Błażkowej przed ostatnim gongiem czy wyląduje na deskach?!

Jasiołka Szebnie - Liwocz Brzyska

Jasiołka ostatni raz wygrała 20 września z Dębowcem. Potem były 3 porażki i 1 remis.  Brzyska też oprócz ostatniego meczu wcześniej wygrali 20 września reszta meczy to kompromitacja i wysokie porażki. Mecz dwóch drużyn, którym zdecydowanie nie idzie. Faworytem ze względu na własne boisko jest Jasiołka.