Zapowiedź XI Kolejki

Pierwsza cześć sezonu zbliża się już ku końcowi. Jeszcze trzy kolejki i będziemy tęsknić za sportowymi niedzielami i rozmowami o meczach, wynikach i decyzjach sędziów. W tej kolejce dojdzie do kilku ciekawych spotkań. Krótka zapowiedź tej kolejki poniżej.

Nieplanka Niepla - Dębowczanka Dębowiec

Spotkanie, które nie ma faworyta. Gospodarze to drużyna, która upodobała sobie murowanie własnej bramki a strzelanie bramek przychodzi im z dużym trudem. Najlepszy wynik dla nich to remisy, które kolekcjonują i w połowie z do tej pory rozegranych spotkań był właśnie taki wynik. Natomiast gra Dębowca to wielka zagadka, z piekła do nieba a za chwilę znowu z nieba do piekła. Fatalny początek, seria 4 wygranych meczów i teraz 4 dotkliwe porażki. Z rachunków wychodzi, że teraz powinni zdobyć punkty. Ale w Dębowcu lubią jazdę bez trzymanki i każdy wynik w tym meczu jest możliwy.

TYP: X

Zamczysko Odrzykoń - Liwocz Brzyska

Spotkanie dwóch drużyn, które nie mają w tej chwili dobrego okresu gry. Gospodarze przegrali na własnym terenie z przedostatnią Hankówką natomiast po kompromitacji z Niegłowicami Liwocz doznał blamażu 0-6 u siebie z Kobylanami. Minimalnym faworytem tego spotkania jest Zamczysko ze względu na atut własnego boiska i kłopoty kadrowe gości.

Dragon Nowy Glinik - Zorza Łęki Dukielskie

Spotkanie podbudowanej wysokim zwycięstwem na wyjeździe ekipy Glinika z będącą na wycieczce zamiast na meczu ligowym drużynie Zorzy. Chłopaki z Zorzy świętowali na narodowym awans naszych Orłów na Mistrzostwa Europy we Francji. Czy wyjazd szkoleniowo- integracyjny( %%) wpłyną na formę lidera rozgrywek przekonamy się w niedzielę. W swojej optymalnej formie gracze z Łęk powinni gładko sobie poradzić z Dragonem. Jednak z każdą kolejką zdobywanie punktów Zorzy idzie coraz trudniej, każdy mobilizuje się na lidera a i dla ligi było by ciekawej jakby Zorza pogubiła jeszcze trochę punktów w tej rundzie. A jest na to okazja bo czekają ich jeszcze chociażby derby z Kobylanami czy mecz z Chorkówką.

TYP:2

Victoria Kobylany - Wisłoka Błażkowa

Mająca miejsce na pudle i punkt straty do vice lidera Victoria zmierzy się na własnym boisku z Błażkową. Gospodarze nie zwykli u siebie oddawać punktów.Tylko raz podzielili się punktami z Odrzykoniem remisując 1-1. Natomiast goście mają z wyjazdów jedynie 4 punkty (remis w Hankówce i wygrana w Święcanach). Te statystyki stawiają w roli faworyta team Florczaka. Każdy inny wynik niż zwycięstwo miejscowych będzie niespodzianką.

Standart Święcany - Jasiołka Hankówka-Brzyszczki

Do Święcan przyjedzie będąca ostatnio na fali drużyna Hankówki, która w dwóch ostatnich meczach zdobyła komplet punktów. Święcany w ostatniej kolejce rozgromiły czerwoną latarnie ligi- Makowiska aplikując im na ich terenie 5 bramek i nie tracąc żadnej. Faworytem tego spotkanie jest Standart z uwagi na swoje specyficzne boisko. Jednak Jasiołka na pewno podejmie rękawice i będzie walczyć o chociażby punkt.

Jasiołka Szebnie - Wisłoka Niegłowice

Siódma  w tabeli Jasiołka będzie gościć druga w tabeli Wisłokę z Niegłowic. Gospodarze w poprzednim tygodniu nie ugrali nawet sztycha w Hankówce i wrócili bez punktów do domu z bagażem trzech goli. Niegłowice w podobnym stosunku pokonały Zamczysko Odrzykoń 3-1 i notują rewelacyjny wynik jak na razie jak na beniaminka. Jednak jak wiemy dla beniaminka dużo trudniejsza jest wiosna. Nie żyjmy przyszłością tylko tym co mamy tu i teraz. Wisłoka powinna wyrwać punkty na ciężki terenie w Szebniach.

TYP:2