Zaległa Kolejka nr X- Zorza Łęki Dukielskie

W najbliższa niedzielę 8 listopada czeka nas zaległe spotkanie X kolejki Krośnieńskiej "B" klasy z Zorzą Łęki Dukielskie.
 Nasi przeciwnicy ten sezon zaczęli w sposób bardzo dobry notując zwycięstwo za zwycięstwem. Po VIII kolejkach gospodarze niedzielnego meczu mieli komplet punktów. Dopiero w IX kolejce zostali zastopowani w Święcanach remisując 4-4 z miejscowym Standartem. Od tamtego czasu Zorza wygrała załapała zadyszkę. Przyszła pierwsza porażka z Dragonem Nowy Glinik 3-1. Następnie wygrana u siebie minimalnie bo tylko 1-0 z królową remisów Nieplanką Niepla. W zamykającej rundę jesienną kolejce grali derbowe spotkanie z Victorią Kobylany, które także przegrali tracąc przy okazji bramkarza, który wyleciał z boiska za czerwona kartkę. Mimo tego dzielnie walczyli i ulegli minimalnie 2-3.

W dotychczasowych latach mierzyliśmy się z Zorzą  w oficjalnych meczach jedynie w sezonie 2007/2008 kiedy to nasza drużyna uzyskała promocję do klasy "A".  30 września 2007 na boisku w Łękach padł wynik 0-0 natomiast w rewanżu na wiosnę na boisku w Chorkówce 25 maja 2008 roku Nafta wygrała 2-1. Tamte spotkania są już historią i nie ma co się do nich odnosić bo były to jedynie dwie potyczki.

Na pewno w najbliższym meczu faworytem będzie drużyna gospodarzy, która na własnym boisku nie straciła jeszcze punktów wyrywając wszystkie 6 spotkań z bilansem bramkowym 25-5 co daje średni wynik meczu 4-1. Nasza drużyna na wyjazdach gra w tym sezonie bardzo słabo. Wygraliśmy jedynie pierwsze spotkanie 3-0 w Odrzykoniu, dwukrotnie zremisowaliśmy i ponieśliśmy 3 porażki, bilans bramkowy 14-14.  Tyle o statystykach...

Mecz z Zorzą to takie mini derby, nasze miejscowości nie są oddalone zbyt bardzo od siebie więc na pewno będzie inne nastawienie do meczu niż innymi drużynami, których po prostu nie znamy. Zorza też do tego meczu an pewno podejdzie zmobilizowana ze względu na ostatnie słabsze mecze i porażkę w derbach. Gospodarze będą chcieli na przezimować na fotelu lidera długa przerwę w rozgrywkach. Wydawało się iż miejscowi już jesienią odskoczą reszcie stawki ale okazało się inaczej i walka o awans będzie zapewne trwać do ostatnich  kolejek rundy wiosennej.

Nasza drużyna powoli zdaje się wchodzić na właściwe tory ale niestety runda jesienna się kończy i formę trzeba będzie budować przez zimę, będziemy mieli ten plus, że poznaliśmy styl gry drużyn z którymi jeszcze nie graliśmy. W tym meczu nie mamy nic do stracenia. Możemy jedynie wiele zyskać, bo 21 pkt będzie dobra pozycją startową przed runda wiosenną i w ty momencie dołączymy do górnej części tabeli. Jak pokazuje tabela w meczach tego sezonu przegraliśmy tylko z jedną drużyną, która jest w tabeli przed nami. Jest to Standart Święcany gdzie ulegliśmy w III kolejce pechowo 4-3 a kontuzji eliminującej go z całej rundy doznał  Przemek Kielar. Ponadto zremisowaliśmy u siebie z Glinikiem i wygraliśmy z Victorią Kobylany i Wisłoką Niegłowice. Każdy mecz jest inny i jak będzie tym razem zobaczymy już w niedzielę na stadionie w Łękach Dukielskich, początek spotkania o 13.

Zawody poprowadzą:

Sędzia Główny: Matuszek

Sędzia Boczny: Bajger

Sędzia Boczny: Krawiecki

Zapraszamy kibiców na mecz!