V Kolejka Serie "B"- Dragon Nowy Glinik

6 września przyjedzie nam się zmierzyć na własnym stadionie z drużyną Dragona Nowy Glinik. Od założenia naszego klubu ani razu nie przyszło nam się zmierzyć z ta drużyną w oficjalnym meczu ligowym bądź pucharowym. Będzie to na pewno pierwsze historyczne starcie o punkty obu drużyn.

O drużynie rywala wiemy niewiele. W poprzednim sezonie drużyna prowadzona przez Dawida Jakubińskiego zajęła 9 miejsce w tabeli "B" klasy grupy trzeciej. Nasz niedzielny rywal zgromadził 32 punkty strzelając 39 bramek i 42 tracąc, bilans meczowy to osiem zwycięstw, tyle samo remisów i porażek. Okres przygotowawczy i zapowiedzi na stronach internetowych innych klubów informowały, że drużyna z Glinika może być jednym z faworytów do awansu. Pierwsze trzy kolejki jakby tego nie potwierdzają.  Na inaugurację porażka z beniaminkiem z Niegłowic, gładko bo 4-0, następnie remis u siebie z Zamczyskiem Odrzykoń po bramce strzelonej w końcówce meczu. Natomiast tydzień później Dragon przegrywał od około 60min. 4-1 by w ostatecznym rozrachunku wyszarpać w końcowych minutach remis 4-4 z drużyną z Szebni. Wyniki te pokazują, że drużyna gości lepiej radzi sobie wraz z upływającym czasem i dużo groźniejsza jest w drugiej części meczu. W ostatniej kolejce goście niedzielnego meczu wygrali u siebie ze Standartem  Święcany 3:1. Wynik spotkania otworzył Norbert Janiga zawodnik, który w sezonie 2011/2012 reprezentował barwy Nafty Chorkówka w rundzie jesiennej. Zagrał w 14 meczach strzelając 2 bramki i 2 asysty. Nasza drużyna natomiast uległa po raz kolejny różnica jednego gola gospodarzom z Brzysk.

Drużyna Dragona podobnie jak my słabo słabo weszła w sezon. Goście plasują się dwie lokaty wyżej od naszej drużyny z 5 oczkami na koncie. Niedzielne spotkanie nie będzie miało faworyta a wygra je drużyna bardziej zdeterminowana i skuteczna. Tej skuteczności jak na razie brakuje naszym zawodnikom ale myślę, że najwyższy czas na przełamanie i pierwsze punkty od meczu z Odrzykoniem.

Pierwszy gwizdek w niedzielę o godzinie 11 na boisku w Chorkówce.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na mecz.