Podsumowanie X Kolejki

X kolejka mimo, że w  nie pełnym składzie drużyn obfitowała w emocje i wiele bramek. Na 6 rozegranych spotkań padło  26 bramek co daje wynik ponad 4 bramek na jeden mecze. Krótkie podsumowanie rozegranych spotkań poniżej.

Liwocz Brzyska 0-6 Victoria Kobylany

Źle dzieje się w Brzyskach, po fatalnej postawie przed tygodniem z Niegłowicami teraz dali podreperować bilans bramkowy drużynie Victorii. Pierwsza połowa nie zapowiadała pogromu ponieważ po pierwszych 45 minutach wynik to 0-1. Dopiero w drugiej połowie na boisku rządzili i dzielili tylko goście a mający coraz mniej sił w dużej części juniorzy Liwocza dali sobie zaaplikować 5 bramek. Dla Kobylan trzy gole strzelił P. Mielech a po jednym dołożyli: Wierdak, Soliński i S. Szydło.

Wisłoka Błażkowa 1-0 Nieplanka Niepla

Mająca na koncie najwięcej remisów (5) i najmniej strzelonych goli (7) Niepla zawitała do Błażkowej, która przed spotkaniem miała 3 oczka mniej od gości. Nieplanka przyjechała z zamiarem podtrzymania meczów bez porazki. W pierwszej połowie goście mieli swoje okazje  jednak bram goli zawdzięczają jedynie brakowi skuteczności swoich zawodników. Do szatni drużyny schodzą przy bezbramkowym remisie. Drugą połowie lepiej zaczynają gracze Wisłoki i w 52 min. obejmują prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu mimo kolejnych dobrych okazji Niepli.

Dębowczanka Dębowiec 0-4 Dragon Nowy Glinik

Drużyna z Dębowca przezywa kolejny kryzys w tej rundzie. Po dwóch porażkach na początku przyszła seria czterech zwycięstw. Wczoraj natomiast Dębowiec notuje czwartą porażkę z rzędu z bilansem bramkowym 3-16. Porażka 0-4 na własnym stadionie z ekipa z Glinika to najniższy wymiar kary. Do przerwy goście pudłowali na potęgę i strzelili tylko jedną bramkę. Lepiej nastawione celowniki po przerwie dały jeszcze trzy bramki i ładny wynikiem goście pojechali w podróż powrotną.

Jasiołka Hankówka-Brzyszczki 3-0 Jasiołka Szebnie

W pojedynku dwóch Jasiołek lepsza okazała się ta gospodarzy nie dając gościom żadnych nadziei na korzystny wynik. Po słabym początku sezonu Hankówka widać notuje zryw na koniec rundy i pokazuje, żeby nie stawiać na nich krzyżyka bo walczą o ligowy byt. Ostatnie dwa mecze to 6 punktów.

Wisłoka Niegłowice 3-1 Zamczysko Odrzykoń

Mecz rozpoczął się dla gości idealnie bo wyszli na prowadzenie już w 2 min. ale na odpowiedź Wisłoki nie trzeba było długo czekać bo już minutę później odpowiedział Ł. Nawracaj. W 28 min. gospodarze wychodzą na prowadzenie po strzale T. Nawracaja. Wynik do przerwy 2-1. Dobre rozpoczęcie drugiej połowy tym razem miała Wisłoka, która w 47min.  strzela bramkę na 3-1 autorstwa Wróżka. Po tym golu gra się wyrównała i Zamczysko tez miała swoje okazje do strzelenia gola jednak żaden strzał nie znalazł drogi do bramki i mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Nowy Dwór Makowiska 0-5 Standart Święcany

Czerwona latarnia ligi była bardzo gościnna dla ekipy gości tego dnia. Miejscowi dali sobie strzelić 5 bramek nie uzyskując nawet honorowego trafienia. Makowiska w dalszym ciągu okupują ostatnie miejsce w tabeli, które zajęli w drugiej kolejce. Na razie Nowy Dwór jest poważnym kandydatem do spadku do niższej klasy rozgrywkowej.