Podsumowanie okresu przygotowawczego!

Okres przygotowawczy dobiegł końca. Na szczęście już długa zima się skończyła i możemy powrócić do cotygodniowej sportowej rywalizacji na poziomie "B" klasy w okręgu Krośnieńskim.

Do treningów nasza drużyna powróciła początkiem lutego. Pierwszy sparing rozegraliśmy w Kopytowej z miejscową Polonią. na mecz udaliśmy się  w zaledwie 11 osobowym składzie. Z różnych powodów zabrakło drugie tyle zawodników. Nie wypadliśmy najgorzej na tle wyżej notowanego rywala. Przegraliśmy 6-4 a całą pierwszą połowę  graliśmy pod bardzo mocno wiejący wiatr co utrudniało do granic możliwości wybicie piłki na dalszą odległość. Pierwsza część meczu to lepsza gra z "wiatrem" Polonii i prowadzenie 3-1, jedną bramkę strzelił dla naszej drużyny Cieśluk. Druga połowa to już dużo lepsza gra naszej drużyny i trzy gole. Dwa Marszała i jedno Cieśluka, tyle samo goli zdobyła drużyna gospodarzy ( w tym dwa z karnych) i lepsi o dwie bramki okazali się gospodarze.

Kadra z tego spotkania:

Hadała- Soboń, Lula, M. Najba, Drzyzga, Rudziński, G. Najba, Mackoś, Frużyński- Marszał, Cieśluk

Tydzień później wyjechaliśmy do Bóbrki na mecz z Nafciarzem. Mecz był wyrównany jednak lepiej nastawione celowniki miała drużyna gospodarzy, która naszego bramkarza pokonała 4 razy my zaś potrafiliśmy 3 razy znaleźć drogę do bramki bramkarza miejscowych. Dwie bramki zdobył Marszał a jedno trafienie dołożył Czelny.

Kadra z tego spotkania:

Hadała- Harsze, Dubis,S. Czelny, Drzyzga, Socha, Jaskółka, R. Praszek, G.Najba,M. Najba, Szydło, Buczyński, K. Czelny.

Trzeci mecz kontrolny rozegraliśmy 28 lutego na stadionie w Dębowcu z występującą w naszej grupie "Dębowczanką".

W tym meczu także nie było do dyspozycji większości zawodników a o sile drużyny stanowili juniorzy. Jednak i w takim składzie udało się zagrać niezłe spotkanie i odnieść pierwsze zwycięstwo na tym etapie przygotowań do rundy rewanżowej. Dwie bramki zdobył nasz weteran Szydło a jedną bramkę zdobył po ładnej, składnej akcji Nagłowicz.

Kadra z tego spotkania:

Socha, Soboń, M. Najba, Drzyzga, Lula, Rudziński, G. Najba, Frużyński, Marszał, A. Kielar, Nagłowicz, Szydło, D. Praszek.

Przedostatni mecz przed rozpoczęciem meczów wiosennych przyszło nam zagrać w Żeglcach z występującymi w grupie drugie "B" klasy Błękitnymi z którymi mierzyliśmy się w poprzednim sezonie. Skład na ten mecz był już coraz bliższy tego, który zagra w pierwszej kolejce z Zamczyskiem Odrzykoń. W tym meczu mieliśmy nieco rozregulowane celowniki co skutkowało tym, że w ogólnym rozrachunku to Żeglce cieszyły się ze zwycięstwa. Bramki dla nas strzelała młodzież:A. Kielar, Lula i Frużyński.

Kadra z tego spotkania:

Hadała, Harsze, Kludacz, Lula, M. Najba- Frużyński, Marszał, G.Najba, A. Kielar- Buczyński, Cieśluk oraz Socha, Drzyzga, Rudziński.

W ostatnim meczu przygotowującym nas do potyczek ligowych zagraliśmy wreszcie mecz na swoim boisku. Przyjechała do nas drużyna Czardasza Osiek Jasielski. Ostatnia drużyna z drugiej grupy "A" klasy, która na swoim koncie zgromadziła ledwie 5 oczek. Mecz ten pewnie wygrywamy 4-2. Już w pierwszej połowie zaaplikowaliśmy rywalom 4 bramki tracąc tylko jedną. Wynik w końcówce drugiej połowy ustalił zawodnik Czardasza strzałem po długim słupku. Bramki w tym meczu strzelali: Frużyński, Czaja, A. Kielar, Buczyński.

Kadra z tego spotkania:

Hadała-Harsze, Soboń, Lula, Kludacz- Frużyński, Marszał, Buczyński, A. Kielar- Cieśluk, Nagłowicz oraz Czaja, Rudziński, Socha, Jaskółka, Drzyzga, Dubis, D. Praszek.

Ostatni sprawdzian to najlepsza gra z ostatnich meczów kontrolnych  i praktycznie najmocniejsza kadra, która będzie dostępna w rundzie wiosennej.

Wiosną zobaczymy w naszej drużynie tylko jedno wzmocnienie. Jest nim powracający do naszego zespołu po półrocznym pobycie w Wisłoku Sieniawa Michał Harsze, który na pewno wzmocni naszą linię defensywą, która została bardzo osłabiona o czym troszkę później.

Braki, Ubytki:

Sławomir Wolański- Środkowy obrońca, który zawitał do nas ze Sparty Draganowa był mocnym punktem naszej drużyny. Gracz pierwszego składu, który postanowił pomóc swojemu byłemu klubowi w walce o awans i na zasadzie półrocznego wypożyczenia wrócił w szeregi Sparty Draganowa. Sławkowi życzymy jak najlepszych występów i powrotu do naszego zespołu przed początkiem następnego sezonu.

Kuba Pilawski- Nasz młody i perspektywiczny zawodnik doznał poważnego złamania nogi w ostatnim meczu rundy jesiennej w Łękach Dukielskich. Kuba do pełnej sprawności powrócił już początkiem stycznia leczo okazało się, że było jeszcze zbyt wcześnie i w lutym odnowiła mu się kontuzja. Pila wypada z gry przynajmniej do maja. Ciężko stwierdzić czy zobaczymy go w naszej drużynie jeszcze w  tym sezonie. Życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia i do drużyny.

Przemek Kielar- Ostoja drużyny i jednej z najbardziej walecznych zawodników. Też pechowo na początku rundy jesiennej doznaje złamania ręki co uniemożliwiło mu występny w pozostałej części rundy jesiennej. Przemek postanowił zaleczyć kontuzję do końca i z powodów także prywatnych nie zobaczymy go na pewno praktycznie do końca tego roku w biało-czarnych barwach.

Wszystkie powyższe braki to bardzo duże osłabienie i tak trzebionej co jakiś czas kontuzjami linii obronnej. W żadnej innej formacji nie mamy takiego deficytu przetasowań jak na obronie, która powinna być niezmienna jako ostoja drużyny i jej pewny punkt. Miejmy nadzieję, że zawodnicy, którzy są dostępni staną na wysokości zadania i będzie piąć się w ligowej drabince. Jednak jak wiemy nie wszystko zależy od  obrony. Na wynik wpływ mają wszyscy zawodnicy i to całej "jedenastki" będzie zależeć jaki wynik uzyskamy w rundzie wiosennej.

Zapraszamy na pierwszy mecz na stadion do Chorkówki w niedzielę o 11.