IX Kolejka Serie "B"- Dębowczanka Dębowiec

W IX Kolejce przyjdzie nam się zmierzyć na własnym stadionie z ekipą z Dębowca. W ostatniej kolejce goście przegrali u siebie z drużyną Standartu Święcany natomiast nasz team tylko zremisował na wyjeździe w Błażkowej.

W historii potyczek obu drużyn nie było zbyt wiele. Pierwszy raz spotkaliśmy się z Dębowczanką w sezonie 2006/2007 na szczeblu Krośnieńskiej "B"- klasy. W pierwszym meczu u siebie góra była Nafta wygrywając 2:1 natomiast w rewanżu na starym stadionie w Dębowcu ponownie ekipa, którą była gorą byli Naftowcy zwyciężając 5:2. W kolejnym sezonie również spotkaliśmy się na tym samym szczeblu rozgrywek wygrywając u siebie 4:0 i remisując na wyjeździe 2:2. Bilans to: 3 zwycięstwa Nafty, 1 remis, bilans bramkowy: 13:5 dla Nafty.

Ale jak się przekonaliśmy już nie raz to jest tylko historia i nie należy się nią sugerować i typować faworyta. Według tabeli minimalnym faworytem tego spotkania jest Dębowiec, który ma o 4 oczka więcej na swoim koncie. Goście po słabym początku wygrali cztery mecze z rzędu by następnie przegrać dwa kolejne. My natomiast po przełamaniu w derbach tydzień później na własne życzenie oddajemy dwa punkty. Ciężko wytypować wynik niedzielnego meczu bo obie drużyny mają zbyt duże wahania formy. Jednak mam nadzieję, że atut własnego boiska będzie po stronie ekipy miejscowych i to Nafta sięgnie po trzy punkty i będzie się powoli piąć w górę tabeli.

W niedzielnym meczu niepewny jest występ kilku naszych zawodników ze względu na kontuzje i sprawy prywatne bądź służbowe. Miejmy jednak nadzieję, że  Naftowcy pokażą, że nie zapomnieli jak się gra na własnym boisku i wygrają ten mecz.

Spotkanie poprowadzą:

Szczepnik M, Wais, Kozner( ta sama trójka poprowadzi spotkanie Faliszówka- Targowiska)

Początek spotkanie o godzinie 11 na boisku w Chorkówce. Zapraszamy wszystkich kibiców.