IV Kolejka Serie "B"- GLKS Liwocz Brzyska

W IV Kolejce Krośnieńskiej Serie "B" przyjdzie nam się zmierzyć z drużyną z okręgu jasielskiego GLKS Liwocz Brzyska. Z drużyną ta nie rozegraliśmy wielu meczów. Mierzyliśmy się z sobą czterokrotnie. Bilans jest korzystny dla nas, 3 mecze wygrane i jeden remis. Pierwszy mecz odbył 22 października 2006 roku w rozgrywkach "B" klasy, wygraliśmy wtedy u siebie 3:1. W rewanżowym meczu w rundzie wiosennej ponownie zwyciężyliśmy tym razem na boisku w Brzyskach 2:3. W kolejnym sezonie 2007/2008 pierwszy mecz odbył się w XIII Kolejce na zakończenie rundy zremisowaliśmy na wyjeździe 1:1 by w rewanżu na zakończenie sezonu wygrać 3:2. Bilans bramkowy 10:6 na naszą korzyść. Jednak jak widać wszystkie spotkania były zacięte i na pograniczu remisu. W najbliższą niedzielę 30 sierpnia na stadionie w Brzyskach ( zdjęcie główne) poprzednie mecze nie będą miały żadnego znaczenia.

Nasz zespół po dobrym początku sezonu w Odrzykoniu w następnych dwóch meczach przegrał jedną bramką i mamy na koncie tylko 3 oczka. Na pewno tym razem zespół będzie zdeterminowany żeby zdobyć trzy punkty. W tej kolejce zabraknie na pewno "walczaka" Przemka Kielara, który doznał poważnej kontuzji w ubiegłym tygodniu. Do dyspozycji trenera być może będzie już Adam Kielar. Miejmy nadzieję, że pech nas opuścił i następny mecz obejdzie się bez żadnej kontuzji i skończą się kłopoty kadrowe.

Jeśli chodzi o naszego niedzielnego przeciwnika to zespół przed startem sezonu opuścił wychowanek i najlepszy strzelec poprzedniego sezonu Sławomir Wojdyła, który strzelił w 19 meczach 23 bramki. Wojdyła odszedł do grającej w Serie "A" Ostoi Kołaczyce. Przeciwnicy praktycznie nie przepracowali okresu przygotowawczego ze względu na bardzo słabą frekwencje na treningach, niektóre z zaplanowanych sparingów także nie doszły do skutku ponieważ nie zdołali zebrać składu. W pierwszym meczu pokonali na wyjeździe zespół z Dębowca 3:5 i mogli w dobrych humorach zacząć nowy sezon. W drugiej kolejce ulegli minimalnie bo 0:1 drużynie Standartu Święcany, która różnicą jednej bramki ograła także nasz zespół. W trzeciej kolejce Liwocz wybrał się na daleki wyjazd do Łęk Dukielskich gdzie przyszło im się zmierzyć z aspirującą do awansu drużyną Zorzy. Początkowe minuty nie wskazywały na taki obrót spraw. W 26 min.  padła pierwsza bramka do gospodarzy a już w 35 min.  było 5:0 dla gospodarzy co całkiem podcięło skrzydła gościom. Po przerwie rozpędzeni gospodarze dołożyli dwa trafienia i mecz zakończył się wynikiem 7:0.

Mecz rozpocznie się o godzinie 15 na stadionie w Brzyskach. Wyjazd około godziny 13:40 busem spod budynku klubowego. Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz.