Socha - Harsze, Wolański, Lula, Gruszka - P.Kielar [C] (Kludacz), Buczyński (Frużyński), G. Najba, Marszał (Mackoś) - Czaja (D.Praszek), Cieśluk (Nagłowicz)

0:1 Cieśluk po wrzutce z rożnego G. Najby
1:1 ?
1:2 Czaja po indywidualnej akcji
1:3 Czaja między nogami T. Białego po indywidualnej akcji Cieśluka

DERBY SĄ NASZE!!!

Przed Derbami podszedł do nas trener Zręcina - Andrzej Biały i pogratulował nam awansu. Jego przepowiednie okazały się chyba prawdziwe, bo na boisku udowodniliśmy, że to nam się dziś należała wygrana.

Początek był dość nerwowy w wykonaniu obydwu drużyn. Przed szansą stanął Mikosz z Tęczy, który jednak w sytuacji sam na sam chybił. To my wyszliśmy na prowadzenie. Dobrą wrzutkę z rożnego Gabrysia Najby wykończył ładnym strzałem głową Przemek Cieśluk. To kolejny gol naszej drużyny po rzucie rożnym, co bardzo cieszy.

W I połowie Tęczowcy mieli jeszcze dwie dobre okazje do zdobycia bramki. Strzał z rzutu wolnego, rykoszet i piłka odbija się od poprzeczki i wychodzi poza boisko. Mieliśmy tu trochę szczęścia. Jeszcze prawy pomocnik miał dobrą okazję po stracie Gruszki w środku pola, ale również nie pokonał dobrze broniącego dziś Sochy.

W jednej z akcji lewą stroną obrońcom urwał się Czaja, który był faulowany w polu karnym, ale sędzia główny nie dopatrzył się jedenastki... Do przerwy 0-1.

W II połowie wiedzieliśmy, że nie możemy stracić bramki, tak jak to miało miejsce w zeszłym tygodniu w meczu z Nowym Glinikiem. Mimo tego, Tęcza zaatakowała odważniej i przyniosło to efekty w postaci wyrównania. Do naszej bramki po dobitce strzału jednego z kolegów trafił Łukasz Markiewicz. Wydawało się, że Tęczowcy pójdą za ciosem i zintensyfikowali swoje ataki. Skrzydła podciął im jednak Daniel Czaja. Nasz napastnik zeszedł ze skrzydła do środka i zza szesnastki pokonał Tomasza Białego. Kilka minut później na środku boiska piłkę dostał Przmek Cieśluk. Pociągnął z nią do przodu, wszedł w drybling z bodajże trzema zawodnikami Zręcina. Choć piłkę stracił, szybko dopadł do niej Czaja, który wyszedł sam na sam i strzelił między nogami bramkarza. Wynik 1-3. Choć do końca pozostało jeszcze kilkanaście minut, wiedzieliśmy, że tego zwycięstwa już nie wypuścimy z rąk. Sochę pokonać próbowali jeszcze m.in. Mikosz czy Prętnik, ale raz piłka trafiła w poprzeczkę, a poza tym strzały raczej mijały bramkę lub były łatwe do złapania dla naszego młodego golkipera. Kuba Socha świetnie spisywał się przy rożnych i autach wyrzucanych przez Wojciecha Białego i pewnie piąstkował piłkę, która świstała w okolicach "piątki". Do końca meczu wynik już się nie zmienił, Nafta górą w Derbach!

Na wyróżnienie zasługują młodzi piłkarze ze Zręcina, którzy dobrze się zaprezentowali. Nie do końca dobrze spisała się stara gwardia Tęczowców i być może to zdecydowało również o naszej wygranej. U nas trzeba wyróżnić cały zespół, każdy dał z siebie ile może i teraz możemy cieszyć się ze zwycięstwa w Derbach!