Utworzono:

04.05.2017

Zwycięstwo z Czardasz OSIEK​ 1-2.
Pierwsza połowa to wyrównana gra z obu stron.
Po jednej z kontr wychodzimy na prowadzenie po asyście Czai i wykończeniu Praszka.
Druga bramka pada po rzucie karnym. D. Praszek dostał dobre podanie za obrońców od Najby, wyprzedził obrońcę gospodarzy, który faulował go w polu karnym. Rzut karny na bramkę zamienił sam poszkodowany.
Kilka minut później znakomitą sytuację zmarnował Czaja. W sytuacji oko w oko z bramkarzem minął go zwodem i mając przed sobą pustą bramkę uderzył w boczną siatkę.
Gospodarze mieli dwie dogodne sytuacje kiedy jeden z zawodników miejscowych dwukrotnie nie miał szczęścia - po strzałach głową piłka trafiła raz w poprzeczkę, a raz piłkę sparował nasz młody bramkarz Socha.
Pierwsza połowa kończy się wynikiem 0-2.

Na drugą połowę wychodzimy ustawieni defensywnie i to gospodarze mieli inicjatywę. Momentami kotłowało się w naszym polu karnym. Około 60 min. rzut karny obronił Socha, który miał jeszcze kilka udanych interwencji.
W 68 min tracimy bramkę i wtedy Osiek zaczyna jeszcze bardziej napierać. Również gra zrobiła się jeszcze bardziej ostra, nad czym średnio panował sędzia główny. Trzeba jednak przyznać, że arbiter Kielar był konsekwentny i nie sędziował stronniczo.
W ostatnich minutach mieliśmy kilka dobrych sytuacji za sprawą wprowadzonych w drugiej części gry Cieśluka i Szydło, ale piłka nie trafiłą do siatki rywali.

Mecz kończy się 1-2 i możemy dopisać sobie kolejne trzy oczka w drodze do celu. W związku z porażką Święcan 0-2 z Guzikówką przynajmniej do czasu ogłoszenia walkoweru z meczu Święcany - Szebnie zostajemy na pozycji wicelidera.

Skład:
Socha - Harsze, Kielar [C], Gruszka, Lula - Buczyński (Kludacz), G. Najba, Frużyński, Marszał (Wolański) - Czaja (Cieśluk), D. Praszek (Szydło)

Kolejny bardzo ciężki mecz czeka na w niedzielę, a przeciwnikiem będzie drużyna z Iwli. Mecz o 16:30 na boisku w Dukli. Już dziś zapraszamy na to spotkanie. NAFTA!